• slayt
Duyurular

Derneğimizin bir parçası olan sayın üyelerimize teşekkür ediyor ve katkılarını bekliyoruz! Köyümüzden haberler, güncel duyurular, yararlı bilgilere sitemizin ilgili kısımlarından ulaşabilirsiniz...


Kastamonu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. -A.Maurrois
Sponsorlarımız
KÜRT AĞA


KASTAMONU

ŞENPAZAR

HARMANGERİŞ

CELALLI KÖYÜ

DEĞERLERİMİZDEN

 

KÜRT AĞA

MEHMET GÜLVER

 

 

 

ALİ OSMAN VE FERİDE OĞLU MEHMET GÜLVER, NAM-I DİĞER KÜRT AĞA,

1902 YILINDA CELALLI KÖYÜ, CIVGINOĞLUGİL’DE DOĞMUŞTUR.

ASKERE GİDENE KADAR KÖYDE YAŞAMIŞ, KÖY İŞLERİ,ORMAN İŞLERİ GİBİ ŞEYLERLE UĞRAŞMIŞTIR.

1922 YILINDA ASKERE GİTMİŞTİR, 1924 YILINDA ASKERDEN GELİNCE; GÜRPELİT KÖYÜNDEN HACI ÖMER’İN KIZI AKİFE İLE EVLENMİŞ VE BU EVLİLİKTEN ŞERİFE, FATMA, TAMAME, AHMET VE FERİDE ADINDA 5 ÇOCUKLARI OLMUŞTUR. BABASININ ADINI VERDİĞİ ALİ OSMAN ADINDAKİ SON ÇOCUĞU 1933 YILINDA DOĞMUŞ, 1937 YILINDA DA VEFAT ETMİŞTİR.

BU ARADA BABASINDAN AYRILARAK KENDİSİNE AİT EV YAPARAK HAYATINA DEVAM ETMİŞTİR.

1927 YILINDA BABASI ALİ OSMAN GÜLVER MUHTARLIĞI BIRAKINCA, CELALLI KÖYÜ MUHTARI OLARAK SEÇİLMİŞTİR. BABASINDAN ALMIŞ OLDUĞU MUHTARLIĞI 1963 YILINA KADAR ARALIKSIZ YAPMIŞ VE AYNI ŞEKİLDE O DA 1963 YILINDA OĞLU AHMET GÜLVER’E MUHTARLIK GÖREVİNİ SEÇİMLE DEVRETMİŞTİR.

MUHTARLIK GÖREVİ YANI SIRA ORMANCILIK YAPMIŞ VE DÖNEMİN CİDE BELEDİYE BAŞKANI İLE BERABER KERESTECİLİK GİBİ TİCARETLE UĞRAŞMIŞTIR.

 

AYNI ZAMANDA CİDE-KASTAMONU YOLU ÜZERİNDE CELALLI KÖYÜ SINIRLARI İÇERİSİNDE KENDİSİNE AİT HAN İŞLETMECİLİĞİ (LOKANTA-OTEL) YAPMIŞTIR.  UZUN YILLAR YAPMIŞ OLDUĞU HAN İŞLETMECİLİĞİ YANI SIRA DEĞİRMENCİLİKTE YAPMIŞTIR.

İNSANLARIN İSTEKLERİNE HİÇ OLMAZ DEMEYEN, ŞAKACI AYNI ZAMANDA ONU GÖRÜNCE AĞLAYAN ÇOCUKLARIN SUSTUĞU, İİTİBARLI SAYGIN BİR KİŞİ OLARAK YAŞAMIŞTIR.

21 KASIM 1978 YILINDA 76 YAŞINDA, OĞLU AHMET GÜLVER’İN YANINDA VEFAT ETMİŞTİR. EŞİ AKİFE GÜLVER’DE 03.04.1989 YILINDA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.

MEKANLARI CENNET OLSUN..

 

SEDAT ASLAN

 

KÜRT AĞA İLE İLGİLİ BELGELER

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Kastamonu Şenpazar Harmangeriş Derneği © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top