• slayt
Duyurular

Derneğimizin bir parçası olan sayın üyelerimize teşekkür ediyor ve katkılarını bekliyoruz! Köyümüzden haberler, güncel duyurular, yararlı bilgilere sitemizin ilgili kısımlarından ulaşabilirsiniz...


Kastamonu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. -A.Maurrois
Sponsorlarımız
DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ


Derneğimiz 1994 yılında kuruldu.
İstanbul Güngören merkezli derneğimizin amacı, insanlarımızın kenetlenebilmelerini, kucaklaşabilmelerini ve kaynaşabilmelerini sağlamaktır. Kastamonu'nun Şenpazar ilçesi, Harmangeriş ve çevresinde bulunan (Aşıklı, Celallı, Dereköy, Fırıncık, Gürpelit, Ortaköy, Salman, Tepecik) köyleri bugüne kadar birlik beraberlik içinde, nerede olursa olsun birbiri ile iletişim halinde olmayı devam ettirmiştir. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, hemşehrilerimizi sahiplenmek, sorunlarının çözümünde yardımcı olmak, ilk günden beri işleyişimizin temelini oluşturur. 
 
 
Kültürümüzün, geleneklerimizin yaşatılması konusunda çalışmalar yapmak ve çabalar göstermek ilk amaçlarımızdan biridir. Yeni nesiller, kendi kültürlerini öğrenebilsin, kökleri ile iç içe, onu tanıyarak ve yaşatarak toplumun bir parçası olsun diye derneğimizi yaşatıyoruz.
 
Bilindiği gibi bireyler aileleri, aileler toplumları ve toplumlar da ülkeleri meydana getirirler. Ailelerin birleşmesi ile oluşan toplumların, maddiyata ihtiyaçları olduğu kadar maneviyata, sosyal dayanışmaya; kültürlerinin, örf ve adetlerinin, yaşatılmasına da ihtiyacı vardır. Derneğimiz ile insanların ortak kültürlerinde toplumun bir parçası olmasını hedefliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1994 yılından bu yana, yaptığımız her faaliyette bir toplum olabilmeyi amaçladık. Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda dünü ve bugünü bir araya getirdik. Günümüzde yaptığımız tüm çalışmalara, bir topluluğun parçası olabilme ve aidiyet duygusunu sunabilme gayesiyle devam ediyoruz. İnsanların ortak değerlerinde, cenazelerinde, düğünlerinde, kına gecelerinde bir araya gelmelerini, birlik olmalarını sağlayabilmenin yanında sosyal bir yardımlaşma derneği olarak yıllardır hareket ediyoruz.
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Kastamonu Şenpazar Harmangeriş Derneği © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top