• slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


27 EKİM 2019 PAZAR GÜNÜ SAAT:13.00 DE DERNEK MERKEZİNDE DERNEĞİMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILACAK VE YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLECEKTİR.

KONGREYE DUYARLI DAVRANARAK KATILIM SAĞLAMANIZ KONUSUNDA İLGİ VE ALAKANIZI BEKLEYEREK HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞMANIZI RİCA EDERİZ.

LÜTFEN KATILIM DURUMUNUZU BİLDİRİNİZ.

IRT:0.532.303.62.35 SAVAŞ ÖZTÜRK (DERNEK BAŞKANI)


Kastamonu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,3140   9,3307
EURO 10,8308   10,8503
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
PELVAN HÜSEYİN


                                                                                              

 

 

 

PEHLİVAN HÜSEYİN (NAM-I DİĞER PELVAN SEYN), 27.11.1911 TARİHİNDE ŞENPAZAR HARMANGERİŞ’TE 6 KARDEŞİN ORTANCASI OLARAK DÜNYAYA GELMİŞTİR.  4 YAŞINDAYKEN  BABASINI  ÇANAKKALE SAVAŞINDA KAYBEDER.  TARIMLA UĞRAŞAN BİR AİLENİN FERDİ OLAN PELVAN SEYN, 7-8 YAŞLARINDA İKEN HAYAT MÜCADELESİNİN İÇİNDE BULUR KENDİNİ…

SAVAŞIN VERDİĞİ KORKU, YARATTIĞI KARGAŞA BU BÖLGE İNSANINA HAYATI ÇEKİLMEZ HALE GETİRMİŞTİR. ZATEN ZOR ZAHMET GEÇİNEN AİLESİYLE HAYATI İDAME ETMEK DAHA ZOR BİR HAL ALMIŞTIR.

BÜYÜKBABAM VE AİLESİ ELLERİNDE VE AVUÇLARINDA BİRŞEY KALMADIĞINDAN ZORLU BİR BAŞLANGIÇ YAPIP HAYATA TUTUNMAYI BAŞARMIŞLAR. KENDİSİ BİR AĞANIN YANINDA ÇOBANLIK YAPMIŞ.

AİLESİNE KATKIDA BULUNURKEN, AMCASININ KÖYE DÖNMESİYLE AİLESİYLE KENDİ KÖYÜNDE HER ŞEYE RAĞMEN HAYATINI ACISIYLA TATLISIYLA DEVAM ETTİRMİŞ.

SERT MİZAÇLI, YUFKA YÜREKLİ PELVAN SEYN GENÇLİK YILLARINDA KÖYÜNE GELEN KUVVETİYLE NAM SALAN BİR PEHLİVANI YENEREK PEHLİVAN ÜNVANINI ALMIŞTIR.

 

20’Lİ YAŞLARINDA BABANNEM EMİNE HANIMLA (PAMUK NİNE) EVLENEREK; HAYRİYE, ÖMER, ALİ, HASAN, SULTAN İSİMLERİNDE 5 ÇOCUĞA SAHİP OLAN PEHLİVAN, KOCA YÜREĞİNE KİMİ ZAMAN SAHİP ÇIKAMAYARAK ÇEVRESİNE, AİLESİNE VE KENDİSİNE ZARAR VERİRKEN MERHAMETLİ VE ALÇAK GÖNÜLLÜ OLMASI NEDENİYLE KÖYÜNÜN SEVİLEN ŞAHSİYETİ OLMUŞTUR.

MANDA ARABASIYLA ORMANLARDA YÜK ÇEKEREK AİLESİNE KATKIDA BULUNAN PEHLİVAN HÜSEYİN, YILLARCA HARMANGERİŞ KÖYÜMÜZÜNDE MUHTARLIK HİZMETİNDE BULUNMUŞTUR.

KÖYÜMÜZÜN GEÇİM KAYNAĞI OLAN KAŞIKÇILIKTA AİLESİNE KATKIDA BULUNAN BÜYÜKBABAM LOÇ’A TASLAĞA GİDERKEN 18/10/1978 YILINDA, 67 YAŞINDA VEFAT ETMİŞTİR.

BİLİYORUZ Kİ, MEMLEKETİMİZDE BİNLERCE İNSANIN AYRI AYRI HİKAYELERİ YAŞANMIŞ, ACILARI VARDIR.  ÖLENLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLER, KALAN HEMŞEHRİLERİMİZE SELAMLAR OLSUN..

HÜSEYİN IŞIK..

 

 

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Kastamonu Şenpazar Harmangeriş Derneği © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top